Klasszis rendezvények

Legyél Te is Pénzügyi Junior Klasszis!

Pénzügyi Tudatosság Országos Verseny és Diákfórum gimnáziumoknak

Időpont

Videó

Végeredmény

Véget ért a verseny - végeredmény és nyertesek

Véget ért a Legyél Te is Pénzügyi Junior Klasszis! diákverseny! 2022 tavaszi fordulója.

A verseny végeredménye, az első 3 helyezett:

1. Audere est Facere - Lauder Javne Zsidó Közösségi Óvoda, Általános Iskola, Középiskola és Zenei Alapfokú Művészeti Iskola
Csapattagok: Marczali Barna, Brezóczki Ádám, Oláh-Grosz Benjámin, Benedek Simon
Felkészítő tanár: Varga Péter

2. Euro - Prohászka Ottokár Katolikus Gimnázium, Budakeszi
Csapattagok: Matolcsy András, Tibiássy Ágoston Attila, Illés Nándor, Végh Levente
Felkészítő tanár: Balogh Andrea

3. Pukkandúrok - Ceglédi Kossuth Lajos Gimnázium
Csapattagok: Medveczki Gábor József, Jusztin Ádám, Kiss Máté Ferenc, Ungureán Zsombor
Felkészítő tanár: Kozma Sándor

A 6 csapatos döntő további végeredménye:

4. ÖtszázasVár - Sárospataki Árpád Vezér Gimnázium és Kollégium
Csapattagok: Ivancsó Rita, Csizmadia László, Novák Csaba, Szuromi Mihály
Felkészítő tanár: Császiné Busa Krisztina

5. NERLovagok - Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium
Csapattagok: Márk Levente, Csontos Ádám, Kőhalmi Máté, Nemes Szilárd
Felkészítő tanár: Pataki Ágnes

6. Lámpa - Mátyás Király Gimnázium, Fonyód
Csapattagok: Járdánházy Dominik, Türgyei Gergő, Kolics Mátyás, Ledniczki Petra
Felkészítő tanár: Hosszú Zoltánné

Díjak, nyeremények, nyertesek

A döntő első három helyezett csapatának tagjai és kísérő tanára számára bécsi egynapos tanulmányutat szervezünk az Erste Bank támogatásával, amelyre a döntő időpontjához képest 1 éven belül kerül sor:

  • Audere est Facere - Lauder Javne Zsidó Közösségi Óvoda, Általános Iskola, Középiskola és Zenei Alapfokú Művészeti Iskola

  • Euro - Prohászka Ottokár Katolikus Gimnázium

  • Pukkandúrok - Ceglédi Kossuth Lajos Gimnázium

A verseny fővédnöke, Dr. Maruzsa Zoltán államtitkár jóvoltából az első hat helyezett csapat csapatonként 50 ezer forint értékben választhat műszaki cikkeket:

  • Audere est Facere - Lauder Javne Zsidó Közösségi Óvoda, Általános Iskola, Középiskola és Zenei Alapfokú Művészeti Iskola

  • Euro - Prohászka Ottokár Katolikus Gimnázium

  • Pukkandúrok - Ceglédi Kossuth Lajos Gimnázium

  • ÖtszázasVár - Sárospataki Árpád Vezér Gimnázium és Kollégium

  • NERLovagok - Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium

  • Lámpa - Mátyás Király Gimnázium

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal 3x 50 000 forint összegű ajándékutalvánnyal jutalmazza az országos döntő első 3 helyezettjét:

  • Audere est Facere - Lauder Javne Zsidó Közösségi Óvoda, Általános Iskola, Középiskola és Zenei Alapfokú Művészeti Iskola
  • Euro - Prohászka Ottokár Katolikus Gimnázium
  • Pukkandúrok - Ceglédi Kossuth Lajos Gimnázium

A Fundamenta Lakáskassza a három, legtöbb csapatot indító pedagógus számára egyenként 50 ezer forint értékű ajándékutalványt ajánlott fel:

  • Suba István - Tóth Árpád Gimnázium
  • Kozma Sándor - Óbudai Árpád Gimnázium
  • Császiné Busa Krisztina - Sárospataki Árpád Vezér Gimnázium és Kollégium

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal 50 000 forintot ajánlott fel annak a pedagógusnak, aki a legtöbb diákot készítette fel a versenyre:

  • Suba István - Tóth Árpád Gimnázium

A Pénziránytű Alapítvány az országos döntő első 3 helyezett csapatának 1-1 hordozható bluetooth hangszórót ajánlott fel:

  • Audere est Facere - Lauder Javne Zsidó Közösségi Óvoda, Általános Iskola, Középiskola és Zenei Alapfokú Művészeti Iskola
  • Euro - Prohászka Ottokár Katolikus Gimnázium
  • Pukkandúrok - Ceglédi Kossuth Lajos Gimnázium

A Magyar Államkincstár 10 000 forintos ajándékutalványt ajánlott fel a döntőbe bejutott csapatok felkészítő pedagógusainak:

  • Balogh Andrea - Prohászka Ottokár Katolikus Gimnázium
  • Csábiné Gerbely Mária - Balassagyarmati Balassi Bálint Gimnázium
  • Császiné Busa Krisztina - Sárospataki Árpád Vezér Gimnázium és Kollégium
  • Csekéné Molnár Erika - Debreceni Református Kollégium Gimnáziuma és Diákotthona
  • Gavallér Zsolt - Báthory István Katolikus Óvoda, Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium
  • Gortva Tamás - Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium
  • Hossó Krisztina - Egri Pásztorvölgyi Általános Iskola és Gimnázium
  • Hosszú Zoltánné - Mátyás Király Gimnázium
  • Kiss Zoltán - Jurisich Miklós Gimnázium és Kollégium
  • Kissné Horváth Terézia Ágnes - Hajdúböszörményi Bocskai István Gimnázium
  • Kozma Sándor - Ceglédi Kossuth Lajos Gimnázium
  • Linczmayer Eszter - Balatonfüredi Szent Benedek Gimnázium, Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium
  • Molnárné Gátyh Erika - Nyíregyházi Krúdy Gyula Gimnázium
  • Nagy Viktória - Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium
  • Dr. Pásztorné dr. Vass Anikó- Kossuth Lajos Gimnázium és Általános Iskola
  • Pataki Ágnes - Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium
  • Sziegl Hajnalka - Bajai III. Béla Gimnázium
  • Varga Péter - Lauder Javne Zsidó Közösségi Óvoda, Általános Iskola, Középiskola és Zenei Alapfokú Művészeti Iskola
  • Zámbóné Borvendég Katalin - Tatabányai Árpád Gimnázium

A Pénzügyminisztérium 30 x 5 ezer forint értékű ajándékutalványt ajánlott fel, amelyet a zsűri ítélt oda a csapatoknak a megyei szóbeli fordulókon nyújtott teljesítmény alapján:

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal 50 000 forint összegű ajándékutalványt ajánlott fel a "Feltörekvő Junior Klasszisnak" - azaz a legnagyobb fejlődést elérő, az országos döntőbe bejutott csapatok közül a legalacsonyabb tanulmányi átlaggal rendelkező csapatnak és felkészítő tanárának. A jutalmazott csapat: 

  • ÖtszázasVár - Sárospataki Árpád Vezér Gimnázium és Kollégium

Azokat a nyereményeket, amelyeket nem tudtunk személyesen átadni a döntőn, eljuttatjuk a nyerteseknek - ezzel kapcsolatban hamarosan levélben vesszük fel a kapcsolatot velük.

A döntőben részt vevő csapatok bemutatkozó videóit ebben a Youtube lejátszási listában gyűjtöttük össze >>

Gratulálunk a győzteseknek és minden döntőbe jutott csapatnak, köszönjük szépen a felkészítő pedagógusok munkáját és észrevételeit, amelyeket a jövőbeli versenyeink szervezésekor mindenképp figyelembe veszünk.

Találkozzunk a következő versenyen is, kövessétek a Privátbankár Diákfórumok Facebook-oldalát!

Megyei döntők

Az országos döntőbe jutott csapatok

Véget értek a megyei döntők, az alábbi csapatok jutottak be az április 27-i, budapesti országos döntőbe!

A 2. forduló menetrendje

A verseny második, online fordulójára az alábbi ütemezés szerint kerül sor: 

április 7. 08:00 -08:50 - online kvíz - Veszprém, Fejér, Somogy, Baranya megyéknek

április 7. Veszprém megye + Fejér megye + Somogy megye - szóbeli forduló: 9:00 
április 7. Baranya megye  - szóbeli forduló: 9:00      

április 11. 08:00 -08:50 - online kvíz - Tolna, Nógrád, Pest, Heves megyéknek

április 11. Tolna megye + Nógrád megye   - szóbeli forduló: 9:00
április 11. Pest megye  - szóbeli forduló: 9:00 
április 11. Heves megye  - szóbeli forduló: 12:00 

április 13. 08:00 -08:50 - online kvíz - Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok megyéknek

április 13. Borsod-Abaúj-Zemplén megye   - szóbeli forduló: 9:00
április 13. Szabolcs-Szatmár-Bereg megye   - szóbeli forduló: 9:00 
április 13. Hajdú-Bihar megye - szóbeli forduló: 12:00 
április 13. Jász-Nagykun-Szolnok megye - szóbeli forduló: 12:00 

április 21. 08:00 -08:50 - online kvíz  Bács-Kiskun, Csongrád-Csanád, Békés megyéknek és Budapestnek

április 21. Bács-Kiskun megye - szóbeli forduló: 9:00 
április 21. Csongrád-Csanád megye + Békés megye  - szóbeli forduló: 9:00 
április 21. Budapest - szóbeli forduló: 12:00 

április 22. 08:00 -08:50 - online kvíz - Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, Komárom-Esztergom megyéknek

április 22. Győr-Moson-Sopron megye + Zala megye + Komárom-Esztergom megye - szóbeli forduló: 9:00 
április 22. Vas megye   - szóbeli forduló: 9:00 

Itt a 2. fordulóba jutott csapatok listája!

A második fordulóba jutottak:

Bács-Kiskun megye

Iskola (Csapatkapitány) Csapat
Bajai III. Béla Gimnázium (Birkás Dóra) DPHMI
Kecskeméti Református Gimnázium (Gorenflo Marlene) Shortolók
Kecskeméti Református Gimnázium (Bodor Dániel) KRG Farkasai
Kecskeméti Református Gimnázium (Endrész  Balázs) On The Low 
Tiszakécskei Református Általános Iskola és Gimnázium (Vincze Dominik) PénzSztárok
Bajai III. Béla Gimnázium (Kovács Zalán) BelaCoin
Kecskeméti Református Gimnázium (Szabó  Ákos) REF Index
Kecskeméti Református Gimnázium (Kristály Kamilla) Surranók

Baranya megye

Iskola (Csapatkapitány) Csapat
Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma és Kollégiuma (Takács Teréz) Taczóth Tójakácsok
Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma és Kollégiuma (Sánta Bálint) Szűűűűű! 
PTE Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium Deák Ferenc Gimnáziuma és Általános Iskolája (Szabó Ráhel) Pindurpandurok
Pécsi Tudományegyetem Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium és Óvoda (Márton Bálint) Jegeskávé
Pécsi Tudományegyetem Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium és Óvoda (Flibert Réka) Peka
PTE Babits Gimnázium (Hős Emília) Bogyókák
PTE Babits Mihály Gyakorló Általános Gimnázium és szakgimnázium (Cserveni Kíra) Jónők
Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma és Kollégiuma (Merényi  Cecília) Kópé Kápék 
PTE Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium Deák Ferenc Gimnáziuma és Általános Iskolája (Kelholt Johanna) okostódik
PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium (Kázmér Boglárka) VBBL

Békés megye + Csongrád-Csanád megye

Iskola (Csapatkapitány) Csapat
Péter András Gimnázium és Kollégium (Sándor Milán) PROFI-t team
Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium (Csala Hanga) a'larm
Szeged és Térsége Eötvös József Gimnázium, Általános Iskola (Szőnyi  Zalán) Szegedistenek
Szeged és Térsége Eötvös József Gimnázium, Általános Iskola (Szirovicza  Lili) Dollár22

Borsod-Abaúj-Zemplén megye

Iskola (Csapatkapitány) Csapat
Sárospataki Árpád Vezér Gimnázium és Kollégium (Ivancsó Rita) ÖtszázasVár
Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium (Lengyel  Marcell) CashFlow 2.0
Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium (Mátyus Lili) Tőzsdecápák
Szent István Katolikus Technikum és Gimnázium (Márton Zoltán) Zöldhasúak
Sárospataki Árpád Vezér Gimnázium és Kollégium (Juszku Réka) Pénzügy Boszik
Sárospataki Árpád Vezér Gimnázium és Kollégium (Kendrovszki Bálint) Császárpingvinek 2.0
Szent István Katolikus Technikum és Gimnázium (Káplár  Gabriel) Valutazsenik
Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium (Wouterson Rebecca) Agymanók
Sárospataki Árpád Vezér Gimnázium és Kollégium (Végh Angelika Éva) Nyertesek
Sárospataki Árpád Vezér Gimnázium és Kollégium (Szabó Tessza Emma) Spice Girls

Budapest

Iskola (Csapatkapitány) Csapat
Lauder Javne Zsidó Közösségi Óvoda, Általános Iskola, Középiskola és Zenei Alapfokú Művészeti Iskola (Marczali Barna) Audere est Facere
Alternatív Közgazdasági Gimnázium, Szakgimnázium és Általános Iskola (Kecskés Berta) Halott Pénz
Budapest XVII. Kerületi Balassi Bálint Nyolcévfolyamos Gimnázium (Takács Benedek) Trois Cent Soixante Croissants
Városmajori Gimnázium (Basa Bence) VMG
Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium (Mérő Leon) dolog
Alternatív Közgazdasági Gimnázium, Szakgimnázium és Általános Iskola (Kemecsi Lajos) nagyon jó név
Alternatív Közgazdasági Gimnázium, Szakgimnázium és Általános Iskola (Fekete Áron) Biciklis Hadosztály Vezérkara
Budapest XIII. Kerületi Ady Endre Gimnázium (Lin Chen) BPAEGLAGM
Alternatív Közgazdasági Gimnázium, Szakgimnázium és Általános Iskola (Szántó Dávid) Budapesti Bikák
Budapest IX. Kerületi Leövey Klára Gimnázium (Hannig-Nguyen Khanh Linh) LőrincBazár

Győr-Moson-Sopron + Komárom-Esztergom + Zala megye

Iskola (Csapatkapitány) Csapat
Szent Orsolya Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium (Monosi Zsombor) Kis Okosok
Tatabányai Árpád Gimnázium (Szabó  Zsolt László) Árpád Zrt
Tatabányai Árpád Gimnázium (Víg Gertrúd) Trezsöri
Zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium (Magyar  Kristóf) Esmeralda Kft.

Hajdú-Bihar megye

Iskola (Csapatkapitány) Csapat
Debreceni Református Kollégium Gimnáziuma és Diákotthona (Szoták Viktóra) Bankárok
Tóth Árpád Gimnázium (Keszegh Nándor) Bumburnyákok
Hajdúböszörményi Bocskai István Gimnázium (Nagy Márton) BIGHozamvadászok
Hajdúböszörményi Bocskai István Gimnázium (Szepesi Melinda) A Wall street farkasai
Tóth Árpád Gimnázium (Istók Ádám) Fünf
Tóth Árpád Gimnázium (Kuszkó Lara) Tigrisek
Debreceni Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium (Ujlakán Viktória) Pinty Pörköltök
Tóth Árpád Gimnázium (Székely Norbert) Túlzottan Álmos Gekkók
Tóth Árpád Gimnázium (Sáfrány Károly) Mindegy
Berettyóújfalui Szakképzési Centrum Karacs Ferenc Gimnázium, Technikum és Szakképző Iskola (Danku  Levente) BAD BOYS

Heves megye

Iskola (Csapatkapitány) Csapat
Neumann János Gimnázium, Technikum és Kollégium (Tarnóci Dániel) All4One
Egri Pásztorvölgyi Általános Iskola és Gimnázium (Fábián Eszter) Lyukas Garas
Neumann János Gimnázium, Technikum és Kollégium (Császár Dániel Ferenc) MVP's
Neumann János Gimnázium, Technikum és Kollégium (Fedák Zsombor) Sárga paradicsomok
Neumann János Gimnázium, Technikum és Kollégium (Jakus Eszter) Mágikus négyes
Gimnázium, Informatikai, Közgazdasági, Nyomdaipari Technikum és Szakképző Iskola (Kisgergely László) A nagy pénzrablók
Neumann János Gimnázium, Technikum és Kollégium (Erdélyi Botond) Túl sok ez a sok pénz
Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnázium és Kollégium (Dániel Réka) Egri Pénzéhesek
Neumann János Gimnázium, Technikum és Kollégium (Besenyei  Sára) Totally brunette 
Gimnázium, Informatikai, Közgazdasági, Nyomdaipari Technikum és Szakképző Iskola (Tatár Roland) Konduktor

Jász-Nagykun-Szolnok megye

Iskola (Csapatkapitány) Csapat
Móricz Zsigmond Református Kollégium, Gimnázium, Technikum, Általános Iskola és Óvoda (Kovács  Benjámin Dávid) MON-KEY
Mezőtúri Református Kollégium, Gimnázium, Technikum, Általános Iskola és Óvoda (Vad Ágoston Árpád) MRK - Tőzsdések
Mezőtúri Református Kollégium, Gimnázium, Technikum, Általános Iskola és Óvoda (Malavolti  Marcell) MRK - Gyűjtögetők
Kossuth Lajos Gimnázium és Általános Iskola (Tajta  István) KLG Junior Nagykövetek

Nógrád megye + Tolna megye

Iskola (Csapatkapitány) Csapat
Balassagyarmati Balassi Bálint Gimnázium (Széplasz Patrik) GOLDEN GATE
Balassagyarmati Balassi Bálint Gimnázium (Rigó Balázs) Károlyok
Mikszáth Kálmán Gimnázium és Kollégium (Tari Raul) BroKing
Balassagyarmati Balassi Bálint Gimnázium (Farkas Róbert) Hódok
Balassagyarmati Balassi Bálint Gimnázium (Hártó Balázs) Bajnokok
Balassagyarmati Balassi Bálint Gimnázium (Puruczki Fanni) Bala$$aDalla$zy PénzÁ$zok
Balassagyarmati Balassi Bálint Gimnázium (Varga Fanni) GOLD FISH
Szekszárdi Garay János Gimnázium (Péter Doroti) El az útból!

Pest megye

Iskola (Csapatkapitány) Csapat
Érdi Vörösmarty Mihály Gimnázium (Kis Nóra Anna) ProFit
Ceglédi Kossuth Lajos Gimnázium (Medveczki Gábor József) Pukkandúrok
Dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium (Kiss Levente) 0111001001000000011010110110010101101000111010001000000
Gödöllői Református Líceum Gimnázium (Omodi Enikő Ágnes) Wall Street Farkasai
Zsámbéki Premontrei Keresztelő Szent János Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola (Székely Samu) Cash-Flow 
Dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium (Sifter Péter) Felső 10ezer
Sylvester János Református Gimnázium és Technikum (Papp Lili) Monopoly gang
Prohászka Ottokár Katolikus Gimnázium (Dabis Dávid) Siuu
Prohászka Ottokár Katolikus Gimnázium (Matolcsy András) Euro
Váci Madách Imre Gimnázium (Mohaupt  Boglárka)  A mester tanoncai

Szabolcs-Szatmár-Bereg megye

Iskola (Csapatkapitány) Csapat
Báthory István Katolikus Óvoda, Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium (Csíki Zsombor) BIG_Team
Fehérgyarmati Deák Ferenc Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium (Szabó  Petra) Businessbogyók
Korányi Frigyes Görögkatolikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium (Szalmás Gergő) InfiniteGeld
Fehérgyarmati Deák Ferenc Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium (Bihari Zalán) Jattosék
Korányi Frigyes Görögkatolikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium (Néző Barbara Fanni) Money Heist
Fehérgyarmati Deák Ferenc Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium (Varga  Ádám Gergő) Yánki Crips
Nyíregyházi Krúdy Gyula Gimnázium (Molnár Sára) Amazonok + Áfa
Fehérgyarmati Deák Ferenc Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium (Mikes Fanni) Business Class
Fehérgyarmati Deák Ferenc Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium (Halász Tímea) Lovetták
Fehérgyarmati Deák Ferenc Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium (Nagy Csenge) Money Launderers

Vas megye

Iskola (Csapatkapitány) Csapat
Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium (Márk Levente) NERLovagok
Jurisich Miklós Gimnázium és Kollégium (Páli Ádám) Mézik
Jurisich Miklós Gimnázium és Kollégium (Juhász Botond) Ninjatehenek
Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium (Takács Dávid) NAV-Special-Force
Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium (Pintér Levente) NLG2
Jurisich Miklós Gimnázium és Kollégium (Kovács Bence) Adós Aranyifjak
Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium (Patonai Orsolya) Bárók
Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium (Kovács  Márk) Monometalisták
Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium (Gecsei Dániel) NLGenius

Veszprém + Fejér + Somogy megye

Iskola (Csapatkapitány) Csapat
Kisfaludy Sándor Gimnázium, Kollégium és Alapfokú Művészeti Iskola (Pastrovics  Milán) BBC - Big Boys Council
Kisfaludy Sándor Gimnázium, Kollégium és Alapfokú Művészeti Iskola (Vági  Bálint) Kunuk
Kisfaludy Sándor Gimnázium, Kollégium és Alapfokú Művészeti Iskola (Péter Réka) Földlakók
Balatonfüredi Szent Benedek Gimnázium, Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium (Dadi Csilla Mercédesz) Wolves of the Wall Street
Kisfaludy Sándor Gimnázium, Kollégium és Alapfokú Művészeti Iskola (Szabó  Lukrécia Flávia) GMO
Balatonfüredi Szent Benedek Gimnázium, Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium (Molnár Alíz) 9 NY
Mátyás Király Gimnázium (Járdánházy Dominik) Lámpa
Comenius Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Technikum (Kazó Levente) Cash Makers

A versenyről

Miről szól a verseny?

Mire jó a családi költségvetés? Miből tegyek félre, ha alig jövök ki a pénzemből? Megéri szakmát szerezni, továbbtanulni? Hogyan fizethetek a telefonommal? Miből lesz lakásom? Hogyan kerüljem el a pénzügyi csalókat? Miért foglalkozzak most a nyugdíjammal? Miért és hogyan kell adót fizetni? Hol és hogyan kamatozik a spórolt pénzem?

Ha tudod ezekre a kérdésekre a választ, akkor azért, ha nem tudod, akkor pedig azért jelenkezz a Privátbankár.hu Pénzügyi Tudatosság Országos Versenyére és Diákfórumára, amelyen ezúttal gimnáziumok tanulói vehetnek részt, online formában!

Felkészítünk az életre a legfontosabb pénzügyi alapismeretekkel, és összemérheted tudásodat az ország többi diákjával. A versenyen négyfős csapatok indulhatnak – válasszatok egy csapatnevet, egy csapatkapitányt és jelentkezzetekA jelentkezési határidőt egy héttel meghosszabbítottuk -  jelentkezni 2022. április 4. 12:00-ig lehet! A versenyen a gimnáziumoknak a verseny időpontjában (2022. március) is beiratkozott tanulói vehetnek részt (amennyiben gimnáziumi képzésben vesznek részt).

Kövessétek a Facebookon a Privátbankár Diákfórumok oldalát, értesüljetek első kézből a legfrissebb hírekről!

 

 

 

 

Hogyan készülhetek fel?

A versenyre szakértők által összeállított és felügyelt, a gimnazistáknak szóló oktatási anyagokkal készülhetsz fel. Valós élethelyzetek alapján, a ti nyelveteken íródott tudásbázist kap tőlünk minden jelentkező az alábbi témákban:

Alapismeretek az élethez - Családi költségvetés, diákköltségvetés és takarékoskodás - A munka és a pénz - Tanulás, továbbtanulás - A lakhatás pénzügyei és az ingatlanok - Fizetési módok - Áru, hitel, részletfizetés - Mindent a biztosításokról - Speciális élethelyzetek, kedvezmények, támogatások - A nyugdíj- és egészségügyi célú előtakarékoskodás - Vállalkozási és adózási ismeretek - Amit a befektetésekről, megtakarításokról tudni érdemes - A pénzügyi csalások elkerülése - Zöld pénzügyek - Digitális pénzek, kriptodevizák, fintech-alkalmazások.

A felkészülést segítő anyagok az alábbi linken érhetőek el >>

 

 

További oktatási anyagok, segédletek a felkészüléshez:

Iránytű a pénzügyekhez - pénzügyi tankönyv és tudástár >> (Pénziránytű Alapítvány)

Okosan a pénzzel! >>

 

 

Teszteld a tudásod!

Kipróbálnád, hol tartasz a felkészülésben? Töltsd ki az alábbi kvízt! A teszt 50 kérdésből áll, minden kérdésnél 60 másodperced van, hogy megadd a helyes választ. 

 

Mikor lesz a verseny?

A verseny első két fordulója online zajlik, az országos döntőt személyes jelenléttel tervezzük megrendezni Budapesten..

Az első forduló időpontja: 2022. április 5.  A tesztet 10:00 és 12:00 között lehet kitölteni, az ehhez szükséges tudnivalókat levélben kapják meg a jelentkezők. A teszt 50 kérdésből áll majd, a kitöltésre 50 perce lesz minden csapatnak. Az első fordulóban online verseny során alakul ki a második forduló, az online megyei versenyek mezőnye. Megyénként 10 csapat juthat tovább.

A második forduló időpontja: 2022. április 7. – április 25.

A harmadik forduló (a döntő) időpontja: 2022. április 27. A megyei döntők legjobbjai (összesen 20 csapat) mérkőzik meg a Budapesten rendezett országos döntőben.

 

Mit nyerhetek?

Ezen a versenyen tényleg mindenki nyer – ha elég szorgalmas vagy és jól figyelsz, akkor az elengedhetetlen pénzügyi alapismeretek mellett értékes ajándékokkal is gazdagodhatsz.

  • A döntő első három helyezett csapatának tagjai és kísérő tanára számára bécsi egynapos tanulmányutat szervezünk az Erste Bank támogatásával, amelyre a döntő időpontjához képest 1 éven belül kerül sor.
  • A Magyar Államkincstár 20 x 10 000 forintos ajándékutalványt ajánlott fel a döntőbe bejutott csapatok felkészítő pedagógusainak.
  • A Nemzeti Adó- és Vámhivatal értékes nyereményeket ajánl fel.
  • A verseny fővédnöke, Dr. Maruzsa Zoltán államtitkár jóvoltából az első öt helyezett csapat csapatonként 60 ezer forint értékben választhat műszaki cikkeket.
  • A Fundamenta Lakáskassza a három, legtöbb csapatot indító pedagógus számára egyenként 50 ezer forint értékű ajándékutalványt ajánlott fel.
  • A Pénzügyminisztérium 150 ezer forint értékű ajándékutalványt ajánlott fel.
  • A Pénziránytű Alapítvány az első 3 helyezett csapat tagjainak 15 hordozható Bluetooth hangszórót ajánlott fel.

...és ez még nem minden - támogatóink jóvoltából további nyereményeket is kaphatnak a csapatok, a lista folyamatosan bővül!

Hogyan kell jelentkezni?

A versenyen a gimnáziumok tanulói vehetnek részt, ha kitöltik az alább található jelentkezési lapot. Amire mindenképp szükség lesz:

- négy csapattagra

- egy csapatnévre

- egy csapatkapitányra

- egy felkészítő tanárra

- telefonszámra és e-mailes elérhetőségre

- személyi igazolvány számára / diákigazolványon található oktatási azonosítóra

- az iskola nevére, címére.

A versennyel kapcsolatos tájékoztató leveleket a csapatkapitányoknak küldjük, de a felkészítő tanárokat is folyamatosan tájékoztatjuk e-mailben a tudnivalókról. Emellett érdemes követni Facebook-oldalunkat is, ahol szintén közzétesszük az aktuális információkat.

A versenyre jelentkezni 2022. április 4. 12:00-ig lehet!

 

Mit kell még tudnom?

A Versenyszabályzatot az alábbi linken érheted el: versenyszabályzat >>

A kérdéseket, észrevételeket várjuk a diakforum@diakforum.hu és az acs.zsuzsa@privatbankar.hu címen!

A verseny fővédnöke: Maruzsa Zoltán, az Emberi Erőforrások Minisztériumának köznevelésért felelős államtitkára

A verseny lebonyolítását segítő szakmai testület vezetője: Bod Péter Ákos – egyetemi tanár, a Magyar Nemzeti Bank korábbi elnöke

Beszámolók

Képek a döntőről