Klasszis rendezvények

Legyél Te is Pénzügyi Junior Klasszis!

Pénzügyi Tudatosság Országos Verseny technikumoknak és szakképző iskoláknak

Időpont
Helyszín
Online + Budapest

Országos döntő

Itt az országos döntő mezőnye!

Az alábbi csapatok jutottak a december 8-i országos döntőbe! 

Gratulálunk mindenkinek! Az országos döntőt december 8-án rendezzük Budapesten, a részletekről az érintett csapatokat értesítjük.

Megyei döntők

A 2. forduló menetrendje

A verseny második, online fordulójára az alábbi ütemezés szerint kerül sor: 

November 8. 08:00 -08:50 - online kvíz - Győr-Moson-Sopron, Zala, Komárom-Esztergom megyéknek
November 8. Győr-Moson-Sopron megye - szóbeli forduló: 9:00 
November 8. Zala megye  - szóbeli forduló: 12:00 
November 8. Komárom-Esztergom megye  - szóbeli forduló: 12:00      

November 9. 08:00 -08:50 - online kvíz - Vas megyének
November 9.  Vas megye  - szóbeli forduló: 9:00 

November 10. 08:00 -08:50 - online kvíz - Veszprém, Fejér, Somogy, Baranya megyéknek
November 10. Veszprém megye  - szóbeli forduló: 9:00 
November 10. Fejér megye  - szóbeli forduló: 9:00 
November 10. Somogy megye  - szóbeli forduló: 12:00 
November 10. Baranya megye  - szóbeli forduló: 12:00 

November 15. 08:00 -08:50 - online kvíz - Tolna, Pest, Nógrád, Heves megyéknek
November 15. Tolna megye - szóbeli forduló: 9:00 
November 15. Pest megye - szóbeli forduló: 9:00
November 15. Nógrád megye - szóbeli forduló: 12:00  
November 15. Heves megye - szóbeli forduló: 12:00 

November 17. 08:00 -08:50 - online kvíz - Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok megyéknek
November 17. Borsod-Abaúj-Zemplén megye   - szóbeli forduló: 9:00 
November 17.  Szabolcs-Szatmár-Bereg megye   - szóbeli forduló: 9:00 
November 17. Hajdú-Bihar megye - szóbeli forduló: 12:00 
November 17. Jász-Nagykun-Szolnok megye - szóbeli forduló: 12:00 

November 22. 08:00 -08:50 - online kvíz   Bács-Kiskun, Csongrád-Csanád, Békés megyéknek és Budapestnek
November 22. Bács-Kiskun megye- szóbeli forduló: 9:00 
November 22. Csongrád-Csanád megye - szóbeli forduló: 9:00 
November 22. Békés megye - szóbeli forduló: 12:00 
November 22. Budapest - szóbeli forduló: 12:00 

Itt a 2. fordulóba jutott csapatok listája!

A második fordulóba jutottak:

Bács-Kiskun megye

Iskola (Csapatkapitány) Csapat
Kiskunhalasi SZC Kiskunfélegyházi Közgazdasági Technikum (Szabó Cintia) 4fillér
Bajai SZC Türr István Technikum (Szabó Barnabás) Bankers
Kiskunhalasi SZC Kiskunfélegyházi Közgazdasági Technikum (Veszelszki Vendel) Fantasztikus 4es
Kecskeméti SZC Kada Elek Technikum (Kovács Bettina) Kadás PénzÜgyesek
Kiskunhalasi Szakképzési Centrum Kiskunfélegyházi Közgazdasági Technikum (Serfőző  Regina) MelléCash
II. Rákóczi Ferenc Katolikus Gimnázium és Technikum (Dobos  Csenge) Moneyhouse
Bajai SZC Türr István Technikum (Péter Liza) PénzOkosok
BSZC Türr István Technikum (Matos Vanessza) Szuper Négyes
II. Rákóczi Ferenc Katolikus Gimnázium és Technikum (Petrányi  Olivér) Tek-okosok
II. Rákóczi Ferenc Katolikus Gimnázium és Technikum (Bánfi  Emese) tippmix

Baranya megye


Iskola (Csapatkapitány) Csapat
Baranya Megyei SZC Komlói Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium (Bien Gréta) A Szultánák
Baranya Megyei SZC Zsolnay Vilmos Technikum és Szakképző Iskola (Futó Beatrix) Bankrablók
Baranya Megyei SZC Komlói Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium (Csonka Tibor) Ceos 
Baranya Megyei SZC Komlói Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium (Geri Dániel Péter) Hókotró
Baranya Megyei SZC Pollack Mihály Technikum és Kollégium (Gamos Patrik István) Kamataratók
Baranya Megyei SZC Radnóti Miklós Közgazdasági Technikum (Babos Dániel Gergő) Radnótisták
Baranya Megyei SZC Zsolnay Vilmos Technikum és Szakképző Iskola (Dobszai Csilla) Tekesek
Déli ASzC Teleki Zsigmond Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium (Lévai Liána) Teleki Tabik
Baranya Megyei SZC Komlói Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium (Szakala Réka) Tini Titánok
Baranya Megyei SZC Radnóti Miklós Közgazdasági Technikum (Kurucsai Barbara) Vadulj meg Pécs

Békés megye


Iskola (Csapatkapitány) Csapat
Békéscsabai SZC Zwack József Technikum és Szakképző Iskola (Polgár Nóra) 3 lady és a gazember 
Békéscsabai SZC Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikum és Kollégium (Medve Dorka) 4th impact
Békéscsabai SZC Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikum és Kollégium (Olsák Benjámin István) Billionaire Boys Club
AASzC Dr. Pálfi György Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium (Márk Vivien) Feláldozhatók
Békéscsabai SZC Trefort Ágoston Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium (Laczó Dániel) Infláció
Békéscsabai SZC Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikum és Kollégium (Gerebenics Alexandra) Moneyness
Békéscsabai SZC Zwack József Technikum és Szakképző Iskola (Gecsei  Kitti) Nyegle Zergék
Békéscsabai SZC Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikum és Kollégium (Kürti Szilvia Éva) Pénzéhesek
Békéscsabai SZC Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikum és Kollégium (Nagy  Ivett) Racevényesek
Békéscsabai SZC Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikum és Kollégium (Tarkovács Miléna) Szám-ügyesek

Borsod-Abaúj-Zemplén megye


Iskola (Csapatkapitány) Csapat
Miskolci SZC Szemere Bertalan Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium (Balog Loretta) 10. B. kukacok
Szent István Katolikus Technikum és Gimnázium (Balogh  Erik Brendon) A Csapat
Szent István Katolikus Technikum és Gimnázium (Rajna  Beáta Valentina) Bajos Négyes
Miskolci SZC Kandó Kálmán Informatikai Technikum (Márton Roland) Bombázók
Miskolci SZC Berzeviczy Gergely Technikum (Szegő Dániel) Hisztisek
Szent István Katolikus Technikum és Gimnázium (Zubik Csenge Timea) Keri Prémium
Széchenyi István Katolikus Technikum és Gimnázium (Tóth Florina Tamara) Mind1
Miskolci SZC Kandó Kálmán Informatikai Technikum (Bódi Szabolcs) Pénzügyi Szakértők
Miskolci SZC Baross Gábor Üzleti és Közlekedési Technikum (Apáti Dorottya) Timim Team
Miskolci SZC Berzeviczy Gergely Technikum (Galuska Boglárka) Totally spies

Budapest


Iskola (Csapatkapitány) Csapat
Budapesti Gépészeti SZC Kossuth Lajos Két Tanítási Nyelvű Technikum (Jurácsik Anita Julianna) A Fal utcai farkasok
BGSZC Belvárosi Technikum (Seidl  Annamária) APM
Budapesti Gazdasági SZC Berzeviczy Gergely Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikum (Szabó Eszter) Berze Elit
Budapesti Innovatív Technikum, Gimnázium és Szakképző Iskola (Flesch Alexandra) BIG Csacska Nacska
Budapesti Zsidó Hitközség Külkereskedelmi Technikum (Kovács  Luca) Buborok
Budapesti Műszaki SZC Petrik Lajos Két Tanítási Nyelvű Technikum (Sipos  Alexandra) egZakt
Budapesti Gazdasági SZC II. Rákóczi Ferenc Technikum (Versegi Szebasztián) Re-tech
Budapesti Gépészeti SZC Bethlen Gábor Technikum (Halász Botond Zsombor) SSG
Budapesti Gazdasági SZC Keleti Károly Közgazdasági Technikum (Vágó Réka)
PénzÜgyesek
BGSZC Belvárosi Technikum (Wolf Péter) Wall street

Csongrád-Csanád megye


Iskola (Csapatkapitány) Csapat
Hódmezővásárhelyi SZC Makói Návay Lajos Technikum és Kollégium (Túri Edina) Bomba 4-es
Szegedi SZC Vasvári Pál Gazdasági és Informatikai Technikum (Kazi  Diána) Ca$ual
Szegedi SZC Krúdy Gyula Szakképző Iskola (Kuktin Kristóf) Csiksztori
Szegedi Szent Benedek School of Business Technikum (Dandár  Dóra Katalin) Eurovoir
Alföldi ASzC Bedő Albert Erdészeti Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium (Faggyas Ábel János) Hechusok
Szegedi SZC Vasvári Pál Gazdasági és Informatikai Technikum (Tóth Roland) Megpróbáltuk
Hódmezővásárhelyi SZC Makói Návay Lajos Technikum és Kollégium (Jani Petra) PénzÜGYESEK
Szegedi Szent Benedek School of Business Technikum (Pólya Zsanett) pénzÜGYESEK
Szegedi SZC Vasvári Pál Gazdasági és Informatikai Technikum (Széll Erzsébet) The Golden Girls
Szegedi SZC Vasvári Pál Gazdasági és Informatikai Technikum (Ull Csaba) Vasvárisok

Fejér megye

Iskola (Csapatkapitány) Csapat
Székesfehérvári SZC Deák Ferenc Technikum és Szakképző Iskola (Ascherl Réka) "DEÁKOSOK"
Székesfehérvári SZC Hunyadi Mátyás Technikum (Volner Ádám) ÁFAlók
Dunaújvárosi Egyetem Bánki Donát Technikum (Fekete Zalán) Bánki Bankárok
KASzC Szent István Mezgazdasági és Élelmiszeripari Technikum és Szakképző Iskola (Szabó Szidónia) Három+1
KASzC Szent István Mezgazdasági és Élelmiszeripari Technikum és Szakképző Iskola (Rajnai Zsombor) KFT
Székesfehérvári SZC Deák Ferenc Technikum és Szakképző Iskola (Rácz  Laura Cintia) New Finteam
Dunaújvárosi SZC Rudas Közgazdasági Technikum és Kollégium (Szabó Kornélia) Pénzéhesek
Székesfehérvári SZC I. István Technikum (Gabrovits Barbara) Pénzzsenik
KASzC Szent István Mezgazdasági és Élelmiszeripari Technikum és Szakképző Iskola (Kuglics Gréta) Rombolók
Dunaújvárosi SZC Rudas Közgazdasági Technikum és Kollégium (Plesz Orsolya) venom


Győr-Moson-Sopron megye


Iskola (Csapatkapitány) Csapat
Győri SZC Deák Ferenc Közgazdasági Technikum (Ihász Erik Attila) Burgir
Győri SZC Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Technikum és Kollégium (Kapitár Adrián) Future billionaires
Győri SZC Deák Ferenc Közgazdasági Technikum (Ladányi Veronika) InTeam
Győri SZC Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Technikum és Kollégium (Gábriel Miklós) My klós
Győri SZC Deák Ferenc Közgazdasági Technikum (Szabó Réka) PénzügyKirályok
Gyszc Pálffy Miklós Kereskedelmi és Logisztikai Technikum (Takács Dóra) Slaaay
Győri SZC Deák Ferenc Közgazdasági Technikum (Horváth Réka) Terminátorok
Győri SZC Pálffy Miklós Kereskedelmi és Logisztikai Technikum (Burkus Eszter) The Answers
Győri SZC Pálffy Miklós Kereskedelmi és Logisztikai Technikum (Volner Ádám) VDBG
SSZC  Hunyadi János Technikum (Pölöskei  Veronika) Végjáték

Hajdú-Bihar megye


Iskola (Csapatkapitány) Csapat
Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum (Szima  Ákos) Brookers
Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum (Sebestyén  Zsolt) BTC bafugans
Szent Bazil Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Technikum, Szakképző Iskola, Készségfejlesztő Iskola és Kollégium (Jankó Ivett) Bubble Gum Babes
Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum (Fodor  Kristóf) Crypto
Berettyóújfalui SZC Csiha Győző Technikum és Szakképző Iskola (Pók István) Huligánok
Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum (Loncsák Előd) InFLOWsok
Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum (Szabó Dávid) Kötvényesek
Szent Bazil Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Technikum, Szakképző Iskola, Készségfejlesztő Iskola és Kollégium (Homonnai  Máté) Money Heist
Szent Bazil Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Technikum, Szakképző Iskola, Készségfejlesztő Iskola és Kollégium (Szathmári  Szilveszter) Quattro di Bazil
Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum (Kovács László) The best

Heves megye

Iskola (Csapatkapitány) Csapat
Széchenyi István Római Katolikus Technikum és Gimnázium (Baranyi Tamás Zoltán) 60Cent
Széchenyi István Római Katolikus Technikum és Gimnázium (Bartók Bianka) Bidalibi
Andrássy György Katolikus Közgazdasági Technikum, Gimnázium és Kollégium (Németh  Ida) Blossoms
Andrássy György Katolikus Közgazdasági Technikum, Gimnázium és Kollégium (Gombár József) INVESTeam
Andrássy György Katolikus Közgazdasági Technikum, Gimnázium és Kollégium (Nagy-Novotnik Olivér Péter) Latino
Andrássy György Katolikus Közgazdasági Technikum, Gimnázium és Kollégium (Kettős Kristóf) Megoldjuk okosba KFT.
Heves Megyei SZC Sárvári Kálmán Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium (Báder Vanessza) Nagy pénzrablók
Vak Bottyán János Katolikus Műszaki és Közgazdasági Technikum, Gimnázium és Kollégium (Bozó Kinga) PénzNyerők
Andrássy György Katolikus Közgazdasági Technikum, Gimnázium és Kollégium (Horvát Alexandra) PénzÜgyesek
Andrássy György Katolikus Közgazdasági Technikum, Gimnázium és Kollégium (Mátyus  Krisztina) Profitters

Jász-Nagykun-Szolnok megye

Iskola (Csapatkapitány) Csapat
Szolnoki SZC Vásárhelyi Pál Két Tanítási Nyelvű Technikum (Rátkai Zalán Zsombor) 1+1 meggy
Szolnoki SZC Kereskedelmi és Vendéglátóipari Technikum és Szakképző Iskola (Juhász Odett) Befektetők
Szolnoki SZC Vásárhelyi Pál Két Tanítási Nyelvű Technikum (Jenei Gabriella) Dragon
Szolnoki SZC Kereskedelmi és Vendéglátóipari Technikum és Szakképző Iskola (Kovács Kata) Genius at work
Szolnoki SZC Vásárhelyi Pál Két Tanítási Nyelvű Technikum (Kálmán Anna) lavina
Szolnoki SZC Vásárhelyi Pál Két Tanítási Nyelvű Technikum (Olcsák Larion) Nem nem 
Szolnoki SZC Vásárhelyi Pál Két Tanítási Nyelvű Technikum (Molnár  Péter) Párducok
Szolnoki SZC Vásárhelyi Pál Két Tanítási Nyelvű Technikum (Majóczki Marianna) Pockok
Szolnoki SZC Kereskedelmi és Vendéglátóipari Technikum és Szakképző Iskola (Varró  Ivett) Számítók
Szolnoki SZC Vásárhelyi Pál Két Tanítási Nyelvű Technikum (Borgulya  Zoé) Zolevino 


Komárom-Esztergom megye

Iskola (Csapatkapitány) Csapat
Tatabányai SZC Kossuth Lajos Gazdasági és Humán Technikum (Nagy Máté) A gazdaság gyémántjai
Tatabányai SZC Kossuth Lajos Gazdasági és Humán Technikum (Kerepesi  Máté) Adófaló
Tatabányai SZC Kossuth Lajos Gazdasági és Humán Technikum (Tóth Szabolcs Alex) BOSS
Tatabányai SZC Kossuth Lajos Gazdasági és Humán Technikum (Rada Orsolya) Brigád
Tatabányai SZC Kossuth Lajos Gazdasági és Humán Technikum (Török Szabolcs) Gyökök
Tatabányai SZC Kossuth Lajos Gazdasági és Humán Technikum (Magyari Stella) KSZFM
Tatabányai SZC Kossuth Lajos Gazdasági és Humán Technikum (Bokor Ákos) Nagykutyák
Tatabányai SZC Kossuth Lajos Gazdasági és Humán Technikum (Gulyás Dorina Fanni) Pegazusok
Tatabányai SZC Kultsár István Technikum és Szakgimnázium (Mesterházi  Bence) Pónifarok
Esztergomi SZC Bottyán János Technikum (Léb Gábor) T-1000-s modellek


Nógrád megye

Iskola (Csapatkapitány) Csapat
Nógrád Megyei SZC Táncsics Mihály Technikum (Terjék Fanni) Bankrablók
Nógrád Megyei SZC Táncsics Mihály Technikum (Sándor Csenge) Barackok
Nógrád Megyei SZC Táncsics Mihály Technikum (Bogdán  Leonóra) Közgé Kft
Nógrád Megyei SZC Táncsics Mihály Technikum (Csák  Réka) Lángelmék
Nógrád Megyei SZC Kereskedelmi és Vendéglátóipari Technikum és Szakképző Iskola (Csömör Szebasztián Achilles) Salgótarjáni Kisebbségi Csoport
Nógrád Megyei SZC Kereskedelmi és Vendéglátóipari Technikum és Szakképző Iskola (Szögi Gergő) St city Bajnokai
Nógrád Megyei SZC Táncsics Mihály Technikum (Lós  Dorina) StitchCSEKK


Pest megye

Iskola (Csapatkapitány) Csapat
Szent Benedek Technikum, Gimnázium, Szakgimnázium és Szakképző Iskola Budaörsi Tagintézménye (Gajdos András Márton) A Négyek
Ceglédi SZC Közgazdasági és Informatikai Technikum (Prumek  János) Coca Cola Light
ÉSZC Kiskunlacházi Technikum és Szakképző Iskola (Földes Ádám Tamás) Fantasztikus négyes
Szent Benedek Technikum, Gimnázium, Szakgimnázium és Szakképző Iskola Budaörsi Tagintézménye (Éhn Bence) Három tojás + kakukk
Váci Szakképzési Centrum Boronkay György Műszaki Technikum és Gimnázium (Szabó Tamás János) Hodlers
ÉSZC Kiskunlacházi Technikum és Szakképző Iskola (Gáspár  Léna) Klasszki
ÉSZC Kiskunlacházi Technikum és Szakképző Iskola (Péter  Anna Ildikó) Közdazd-ászok
BGSZC Berzeviczy Gergely Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikum (Tímár Anna) My money don't jingle jingle
Berzeviczy Gergely Két Tanítású Közgazdasági Technikum (Macskás Dániel) Nagy kaliberek
Ceglédi SZC Közgazdasági és Informatikai Technikum (Bárdossy  Diána) PénzÜgyesek

Somogy megye

Iskola (Csapatkapitány) Csapat
Kaposvári SZC Nagyatádi Ady Endre Technikum és Gimnázium (Zarka Nelli) Adyák
Kaposvári SZC Széchenyi István Technikum és Szakképző Iskola (Joós Martin) Cukrok
Siófoki SZC Bacsák György Technikum és Szakképző Iskola (Horváth Leila) DP
Siófoki SZC Krúdy Gyula Technikum és Gimnázium (Házas Panna) Ikonok
Kaposvári SZC Széchenyi István Technikum és Szakképző Iskola (Székely  Eszter) KERO-ELIT ALAKULAT
Siófoki SZC Hikman Béla Szakképző Iskola (Nagy  Lili) Közúti Harcosok
Siófoki SZC Krúdy Gyula Technikum és Gimnázium (Bozsó Blandina) Lábatlan Focisták
Siófoki SZC Bacsák György Technikum és Szakképző Iskola (Király Gabriella) PénzÜgyesek
Kaposvári SZC Széchenyi István Technikum és Szakképző Iskola (Balogh  Tamás) TRIAL LUCK
Kaposvári SZC Eötvös Loránd Műszaki Technikum és Kollégium (Horeczki Lilla Hanna) Tündék


Szabolcs-Szatmár-Bereg megye


Iskola (Csapatkapitány) Csapat
Nyíregyházi SZC Bánki Donát Műszaki Technikum és Kollégium (Erneszt Attila Sándor) Egy euro
Mátészalkai SZC Gépészeti Technikum és Kollégium (Lőrincz Petra) Ibizaiak 
Mátészalkai SZC Gépészeti Technikum és Kollégium (Balogh Ádám) KözgazdÁszok
Nyíregyházi SZC Teleki Blanka Szakképző Iskola és Kollégium (Bakró Fanni Eszter) Kucuk :)
Kisvárdai SZC Kandó Kálmán Technikum és Dr. Béres József Kollégium (Lakatos  Bence) Macskafogók
Kisvárdai SZC Móricz Zsigmond Szakképző Iskola (Baracsi  Mónika Krisztina) MókusLányok
Nyíregyházi SZC Sipkay Barna Technikum (Czevár  Zsolt) Pénzmosók
Nyíregyházi SZC Bánki Donát Műszaki Technikum és Kollégium (Király Sándor) Pénzvan?
Nyíregyházi SZC Sipkay Barna Technikum (Tóth  Boglárka Nikolett) Sipkay Kvartett
Szent Bazil Görögkatolikus Iskola (Boros Nikolett) Spend

Tolna megye

Iskola (Csapatkapitány) Csapat
Tolna Megyei SZC Apáczai Csere János Technikum és Kollégium (Dreer Andrea) Agymanók
Energetikai Technikum és Kollégium (Dorozsmai-Varga Laura) ANNOLAZO
Tolna Megyei SZC Apáczai Csere János Technikum és Kollégium (Harnal Panna) Csipet csapat
Energetikai Technikum és Kollégium (Fleisz Manuéla) ESZDI0
Tolna Megyei SZC Apáczai Csere János Technikum és Kollégium (Ignácz Fanni) Hitelesek
Tolna Megyei SZC Apáczai Csere János Technikum és Kollégium (Óvári  Adrienn) IGEN
Tolna Megyei SZC Apáczai Csere János Technikum és Kollégium (Zsibók  Boglárka Anna) Okoskák
Energetikai Technikum és Kollégium (Büttl Olivér) OTEK
Tolna Megyei SZC Perczel Mór Technikum és Kollégium (Jókai  Roland) Perczeles cápák 
Tolna Megyei SZC Perczel Mór Technikum és Kollégium (Bogos Lili) PinkFlamingók


Vas megye


Iskola (Csapatkapitány) Csapat
Vas Megyei SZC Kereskedelmi és Vendéglátó Technikum és Kollégium (Hende  Szabolcs) A négy csoda
Vas Megyei SZC Rázsó Imre Technikum (Fehér  Zalán) KataLeeZátor
Vas Megyei SZC Kereskedelmi és Vendéglátó Technikum és Kollégium (Szabó Noémi) KeriKari
Vas Megyei SZC Rázsó Imre Technikum (Musits  Elizabet) Körmend Vadulj meg
Vas Megyei SZC Sárvári Turisztikai Technikum (Horváth  Patrik) Lalik
Vas Megyei SZC Kereskedelmi és Vendéglátó Technikum és Kollégium (Hermann Kristóf) LNX
Vas Megyei SZC Hefele Menyhért Szakképző Iskola (Markó Márk Bálint) Milliósok
Vas Megyei SZC Kereskedelmi és Vendéglátó Technikum és Kollégium (Novák Bianka) Nyerő Csajok
Vas Megyei SZC Kereskedelmi és Vendéglátó Technikum és Kollégium (Németh Anita) PénzmosókxKritzer
Vas Megyei SZC Rázsó Imre Technikum (Dervalics  Enikő) Szenyorok

Veszprém megye


Iskola (Csapatkapitány) Csapat
Pápai SZC Faller Jenő Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium (Nagy  Dániel Norbert) Kell pénz?
Pápai SZC Faller Jenő Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium (Szegedi Zsombor) Kis pénz
Pápai SZC Faller Jenő Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium (Kubik  Bálint) Krumplibogarak 
Vszc ÖvegesTechnikum és Kollégium (Nagy Martin Gábor) Mekemuki
Pápai SZC Faller Jenő Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium (Milák  Csaba Martin) Merkúr bevetési egység 
Pápai SZC Reguly Antal Szakképző Iskola és Kollégium (Bazsó Bíborka) Nekem8
Ajkai Gimnázium, Technikum, Szakképző Iskola, Általános Iskola, Sportiskola és Kollégium (Hoffmann Kimberli) OliCash
Vszc ÖvegesTechnikum és Kollégium (Krepsz László) Öveges Bajnokok
Veszprémi SZC Jendrassik-Venesz Technikum (Pacher Kíra) Pénzlesők
Ajkai Gimnázium, Technikum, Szakképző Iskola, Általános Iskola, Sportiskola és Kollégium (Veingartner  Niké) ReaListák

Zala megye

Iskola (Csapatkapitány) Csapat
Zalaegerszegi SZC Keszthelyi Közgazdasági Technikum (Zsiga Zsófia) Csillám Csigák
Zalaegerszegi SZC Csány László Technikum (Rákos Dorka) DDLP
Zalaegerszegi SZC Keszthelyi Közgazdasági Technikum (Bontó Mátyás) DreamTeam
Zalaegerszegi SZC Csány László Technikum (Kovács Petra) Elit különítmény
Zalaegerszegi SZC Csány László Technikum (Varga Győző) Győzők csapata
Zalaegerszegi SZC Csány László Technikum (Varga Laura) Habos sütemény
Zalaegerszegi SZC Csány László Technikum (Péter Máté) Hajrá Magyarország hajrá foci
Zalaegerszegi SZC Csány László Technikum (Keszei  Kata) Kubikosok
Zalaegerszegi SZC Csány László Technikum (Szabó Dóra) Szabó Család
Zalaegerszegi SZC Csány László Technikum (Horváth  Evelin) Venice

Beszámolók - 1. forduló

A versenyről

Elindult a verseny!

A csapatkapitányok és a felkészítő tanárok megkapták a verseny 1. forudlójához tartozó kvíz-kérdéssorra mutató linket és a tudnivalókat. A kvíz délelőtt 10 és 11:30 között lesz aktív a kiküldött linken. Jó versenyzést kívánunk!

Miről szól a verseny?

Mire jó a családi költségvetés? Miből tegyek félre, ha alig jövök ki a pénzemből? Megéri szakmát szerezni, továbbtanulni? Hogyan fizethetek a telefonommal? Miből lesz lakásom? Hogyan kerüljem el a pénzügyi csalókat? Miért foglalkozzak most a nyugdíjammal? Miért és hogyan kell adót fizetni? Hol és hogyan kamatozik a spórolt pénzem?

Ha tudod ezekre a kérdésekre a választ, akkor azért, ha nem tudod, akkor pedig azért jelenkezz a Privátbankár.hu Pénzügyi Tudatosság Országos Versenyére és Diákfórumára, amelyen ezúttal technikumok és szakképző iskolák tanulói vehetnek részt, online formában!

Felkészítünk az életre a legfontosabb pénzügyi alapismeretekkel, és összemérheted tudásodat az ország többi diákjával. A versenyen négyfős csapatok indulhatnak – válasszatok egy csapatnevet, egy csapatkapitányt és jelentkezzetek

A jelentkezés határideje: 2022. október 14.

Kövessétek a Facebookon a Privátbankár Diákfórumok oldalát, értesüljetek első kézből a legfrissebb hírekről!


Hogyan készülhetek fel?

A versenyre szakértők által összeállított és felügyelt, a technikumok és szakképző iskolák diákjainak szóló oktatási anyagokkal készülhetsz fel. Valós élethelyzetek alapján, a ti nyelveteken íródott tudásbázist kap tőlünk minden jelentkező az alábbi témákban:

Alapismeretek az élethez - Családi költségvetés, diákköltségvetés és takarékoskodás - A munka és a pénz - Tanulás, továbbtanulás - A lakhatás pénzügyei és az ingatlanok - Fizetési módok - Áru, hitel, részletfizetés - Mindent a biztosításokról - Speciális élethelyzetek, kedvezmények, támogatások - A nyugdíj- és egészségügyi célú előtakarékoskodás - Vállalkozási és adózási ismeretek - Amit a befektetésekről, megtakarításokról tudni érdemes - A pénzügyi csalások elkerülése - Zöld pénzügyek - Digitális pénzek, kriptodevizák, fintech-alkalmazások


A felkészülést segítő anyagok az alábbi linken érhetőek el >>

 

További oktatási anyagok, segédletek a felkészüléshez:

Iránytű a pénzügyekhez - pénzügyi tankönyv és tudástár >> (Pénziránytű Alapítvány)

Okosan a pénzzel! >>

Biztonságkerék - Forgasd ki a jövőd! >>

MABISZ biztosítási ismeretek kurzus >>

 

Teszteld a tudásod!

Kipróbálnád, hol tartasz a felkészülésben? Töltsd ki az alábbi kvízt! A teszt 50 kérdésből áll, minden kérdésnél 60 másodperced van, hogy megadd a helyes választ. 

 

Mikor lesz a verseny?

A verseny első két fordulója online zajlik, a 3. fordulót, azaz az országos döntőt személyes részvétellel rendezzük meg Budapesten.

Az első forduló időpontja: 2022. október 17.  A tesztet délelőtt 10 és 11:30  között lehet kitölteni, az ehhez szükséges tudnivalókat levélben kapják meg a jelentkezők. A teszt 50 kérdésből áll majd, a kitöltésre 50 perce lesz minden csapatnak. Az első fordulóban online verseny során alakul ki a második forduló, az online megyei versenyek mezőnye. 

A második forduló időpontja: 2022. november 8. – november 22.

A harmadik forduló (a döntő) időpontja: 2022. december 8. A megyei döntők legjobbjai (összesen 20 csapat) mérkőzik meg a Budapesten rendezett országos döntőben.


Mit nyerhetek?

Ezen a versenyen tényleg mindenki nyer – ha elég szorgalmas vagy és jól figyelsz, akkor az elengedhetetlen pénzügyi alapismeretek mellett értékes ajándékokkal is gazdagodhatsz támogatóink jóvoltából.

  • A Diófa Alapkezelő a legtöbb csapatot indító iskoláknak ajánl fel díjat összesen 200 000 forint értékben.
  • Az MKB Private Banking és a Takarékbank Private Banking 3 x 50 000 forint összegű ajándékutalványt ajánl fel az országos döntőben első, második és harmadik helyen végző csapatoknak. Továbbá 50 000 forint összegű ajándékutalványt ajánl fel a "Feltörekvő Junior Klasszisnak" - azaz a legnagyobb fejlődést elérő, az országos döntőbe bejutott csapatok közül a legalacsonyabb tanulmányi átlaggal rendelkező csapatnak és felkészítő tanárának. 
  • A döntő első három helyezett csapatának tagjai és kísérő tanára számára bécsi egynapos tanulmányutat szervezünk az Erste Bank támogatásával, amelyre a döntő időpontjához képest 1 éven belül kerül sor.
  • A Magyar Biztosítók Szövetsége egy laptopot ajánlott fel a legtöbb csapatot indító iskolának. 
  • A Fundamenta Lakáskassza a három, legtöbb csapatot indító pedagógus számára egyenként 50 ezer forint értékű ajándékutalványt ajánlott fel.
  • Az első hat helyezett csapat egy pizzázással egybekötött szabadulószobás élményprogramon vehet részt a CIB Bank jóvoltából.
  • A Magyar Államkincstár 20 x 10 000 forintos ajándékutalványt ajánlott fel a döntőbe bejutott csapatok felkészítő pedagógusainak.   
  • Az országos döntő összes résztvevő csapata ajándékcsomagot kap támogatóink jóvoltából.

A felajánlott ajándékok listája folyamatosan frissül!! 

 

Hogyan kell jelentkezni?

A versenyen a technikumok és szakképző iskolák tanulói vehetnek részt, ha kitöltik az alább található jelentkezési lapot. Amire mindenképp szükség lesz:

- négy csapattagra

- egy csapatnévre

- egy csapatkapitányra

- egy felkészítő tanárra

- telefonszámra és e-mailes elérhetőségre

- személyi igazolvány számára / diákigazolványon található oktatási azonosítóra

- az iskola nevére, címére.

A versennyel kapcsolatos tájékoztató leveleket a csapatkapitányoknak küldjük, de a felkészítő tanárokat is folyamatosan tájékoztatjuk e-mailben a tudnivalókról. Emellett érdemes követni Facebook-oldalunkat is, ahol szintén közzétesszük az aktuális információkat.

A versenyre jelentkezni 2022. október 14-ig lehet!

 

Mit kell még tudnom?

A Versenyszabályzatot az alábbi linken érheted el: versenyszabályzat >>

A kérdéseket, észrevételeket várjuk a diakforum@diakforum.hu és az acs.zsuzsa@privatbankar.hu címen!

A verseny fővédnöke Vágujhelyi Ferenc, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal elnöke.

A verseny lebonyolítását segítő szakmai testület vezetője: Bod Péter Ákos – egyetemi tanár, a Magyar Nemzeti Bank korábbi elnöke

Az országos döntő együttműködő partnerei: